תוכנית פטור מויזה

 תוכנית פטור מויזה – Visa Waiver Program

תוכנית הפטור מויזה מאפשרת לנוסעים העומדים בתנאי התוכנית להיכנס לארצות הברית ללא ויזה לתקופה של עד 90 יום, לצרכי עסקים או טיול.
כל מי שמעוניין להיכנס לארצות הברית ואינו עומד בתנאי התוכנית צריך ויזה לארה"ב.

כדי לעמוד בתנאי התוכנית יש להחזיק בדרכון ביומטרי של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית ולהשיג אישור שנקרא ESTA ופירושו אישור נסיעה אלקטרוני לארה"ב. את האישור ניתן להוציא דרך אתר DHS האמריקאי באופן עצמאי ואנחנו כמובן נשמח לסייע לכם בהנפקת אישור ESTA עבורכם.

את האישור האלקטרוני ניתן להוציא עד למועד היציאה לארה"ב אך אנו ממליצים להיערך ולטפל בהוצאת אישור זה בהקדם.
אישור ה-ESTA תקף לשנתיים מיום הוצאתו ויש להחזיקו בצמוד לדרכון הזר של המדינה המשתתפת בתוכנית פטור מויזה.

המדינות אשר חברות בתוכנית ואשר אזרחיהן אינם נדרשים להיות בעלי ויזה לארה"ב אך נדרשים למלא טופס ESTA הן:
אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, ניו-זילנד, בלגיה, דנמרק, פינלנד, צרפת, איסלנד, הרפובליקה הצ'כית, אסטוניה, גרמניה, יוון, הונגריה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוויץ, אנגולה, אירלנד, איטליה, יפן, קוריאה, לטביה, שוודיה, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, ליכטנשטיין, מונקו, הולנד, נורווגיה, פורטוגל, סן מרינו, ברוניי, סינגפור.

כל הנוסעים הנכללים בתוכנית הפטור מוויזה נדרשים להשיג אישור Electronic System for Travel Authorization =) ESTA)
זוהי מערכת אלקטרונית לאישור נסיעות לפני שהם עולים על אמצעי התחבורה, האווירי או הימי, שבו הם מתכננים להגיע לארה"ב. לצורך הגשת הבקשה לקבלת אישור ESTA, יש להיכנס לכתובת https://esta.cbp.dhs.gov/ ושם אפשר למצוא פרטים נוספים.

כל הבקשות לרישום לקבלת אישור ה-ESTA או לחידוש אישור ה-ESTA, כרוכות בתשלום אגרה בעלות של $14.00, באמצעות כרטיס אשראי מסוג מסטרקארד, ויזה או אמריקן אקספרס. הבקשה לא תעובד לפני שיתקבל אישור על ביצוע התשלום. רישומי ה-ESTA קיימים יהיו בתוקף עד לתאריך התפוגה שלהם.

מטרת התוכנית היתה להקל על אזרחי מדינות ההסכם ולמנוע מחסומים מיותרים שעמדו בפני נוסע המעוניין לבקר בארה"ב, לעודד את התיירות הנכנסת לארה"ב ואיתה את הכלכלה האמריקאית ועם זאת להגביר את האכיפה והמעקב אחרי הנכנסים לארצות הברית (ברוב המקרים אחת הדרישות להשתתפות בתוכנית היא להחזיק בדרכון ביומטרי הכולל צ'יפ ותמונה ביומטרית).

האישור אשר יונפק לכם יהיה תקף לשנתיים, כלומר בכל נסיעה לארה"ב בשנתיים מיום ההנפקה לא תידרשו להגיש בקשה חוזרת עבור ESTA.

כאשר נוסע מעוניין לטוס לארה"ב הוא נדרש בעת ביצוע הבידוק לטיסה (צ'ק אין) בשדה התעופה להציג שיש ברשותו ויזה לארה"ב או לחלופין דרכון של אחת מהמדינות החברות בתוכנית שאינה דורשת ויזה. בעלי הדרכון הזר נדרשים להציג טופס ESTA מאושר ובו מופיע מספר אישור. ללא הצגת ESTA מאושר לא תתאפשר נסיעתו של הנוסע.

ישנן גם חברות תעופה אשר יסכימו לסייע לכם ולתת לכם למלא את הטופס במקום, וזאת בתמורה לתשלום נוסף.

נשמח לסייע לכם בהוצאת אישור ESTA עבורכם במידה וברשותכם דרכון של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית כנ"ל.

לפרטים נוספים – פנו אלינו

ויזה לארה"ב

USA VISA – איתכם כל הדרך לאמריקה

יוני 22, 2012 | Posted by | סגור לתגובות על תוכנית פטור מויזה
Niro Web (c) Design by NiroThemes