ביום הראיון בשגרירות ארה"ב

הכל על יום הראיון

 

 ביום הראיון אנא הגיעו לשגרירות לפחות 15 דקות לפני מועד הראיון שנקבע לכם.
יש להגיע לשגרירות כשבידכם כל המסמכים הנדרשים לצורך אישור בקשתכם לויזה לארה"ב.

שגרירות ארה"ב נמצאת ברחוב הירקון 71 בתל אביב. (לחצו כאן למעבר למפה)

שגרירות ארה"ב

שגרירות ארה"ב בישראל, הירקון 71, תל אביב

בעת הגעתכם לשגרירות ארה"ב, תדרשו לעבור בדיקה בטחונית לפני כניסתכם למחלקת הויזות.
רק האדם המגיש בקשה לויזה יורשה להכנס לשגרירות.
בני משפחה (כולל תינוקות וילדים מתחת לגיל 14) וחברים אינם רשאים ללוות את המועמד לויזה, פרט להורה המלווה ילד מתחת לגיל 18 (ומעל לגיל 14 כאמור).

  • ילדים מתחת לגיל 14 (וכן מבוגרים מעל גיל 80) אינם נדרשים להגיע אישית לראיון בשגרירות
    (זאת במידה ולאחד מההורים יש או הייתה ויזה לארה"ב)
    לפרטים לחצו כאן.

התהליך בשגרירות – שלב אחר שלב:

לנוחיותכם סרטון קצר המתאר את התהליך ביום הראיון בשגרירות האמריקאית:

מוכנים להתחיל בתהליך להוצאת הויזה שלכם לארה"ב? התקשרו אלינו 052-810-5035


לאחר שעברתם את הבדיקה הבטחונית ונכנסתם למתחם השגרירות, נציגי הויזה של השגרירות יבקשו מכם להציג את דף האישור של טופס ה- 160-DS (הדף עם הברקוד) ואת ההזמנה לראיון. לאחר אימות הפרטים שלכם, נציגי הויזה ילוו אתכם למחלקת הויזות, שם תתבקשו להמתין בתור לשלב הראשון של התהליך. בתום שלב זה, המסמכים שלכם ודרכונכם יוחזרו לכם ותתבקשו להצטרף לתור של השלב השני לטביעות האצבעות, בו תדרשו לספק עשר טביעות אצבעות (לפי החוק האמריקאי כל מועמד בין הגילאים 14 ל-80 נדרש לעשות כן). בסיום שלב זה תוכלו להצטרף לתור של השלב השלישי – שלב הראיון לויזה.

הראיון עצמו:
רוב נציגי הקונסוליה האמריקאים מדברים עברית (וכן שפות נוספות כמו רוסית, ערבית, ספרדית וכמובן אנגלית). בעת הגעתכם לראש התור, עליכם לגשת לחלון הבא הפנוי לראיון.
בדרך כלל, הראיון נמשך דקות ספורות בלבד. הנציג ישאל אתכם שאלות שונות על מנת להבין מהן הסיבות לנסיעתכם לארה"ב. עליכם לענות על שאלות אלה בכנות ובבהירות.
ברוב המקרים, הנציג יודיע לכם באותו הרגע האם בקשתכם לויזה אושרה. במידה שבקשתכם לויזה אושרה, דרכונכם וטופס הבקשה שלכם ישארו בשגרירות להנפקת הויזה. בדרך כלל, הדרכונים עם הויזות מוחזרים, באמצעות חברת UPS לכתובת שביקשתם לרוב תוך 5-7 ימי עבודה מיום הראיון.
נציג הקונסוליה עשוי לבקש מכם לספק מסמכים נוספים לפני שיחליט האם אתם זכאים לויזה. הנציג יודיע לכם אילו מסמכים עליכם להגיש ואם יש בכך צורך, מתי להגיע לראיון שני. במקרה כזה, הדרכון יוחזר לכם עד לאישור הויזה.

בקשות לויזה של מועמדים בעלי רקע מדעי או טכני, מועמדים שסורבו בעבר לויזה, או נעצרו בישראל או בארה"ב, עשויות להתעכב לצורך תהליכים נוספים. הנציג יפרט בפניכם מהם ההליכים הנדרשים במקרים אלה. משך הטיפול בבקשות המעוכבות לצורך תהליכים נוספים הינו לפחות 30-45 ימים.
בקשתם לויזה של מועמדים אשר נעצרו, בישראל או בארה"ב, או אשר הפרו בעבר חוקי הגירה, תעוכב לתהליכים נוספים. על מנת לקדם את התהליך, מומלץ להביא עמכם ליום הראיון את כל המסמכים הקשורים למעצרכם או לעבירת ההגירה שבצעתם.

סירובהבקשה לויזה
במידה (חס ושלום) שבקשתכם לויזה סורבה, נציג הקונסוליה יחזיר לכם את דרכונכם, אך ישאיר אצלו את טופס הבקשה שלכם. במקרה שבקשתכם לויזה תסורב, הסכום ששילמתם עבור האגרה לויזה לא יוחזר לכם. תוכלו להגיש בקשה חדשה לקבלת ויזה לארה"ב אך ההמלצה היא להמתין לפחות חצי שנה כשבידכם הוכחות חזקות יותר לקשרים חברתיים וכלכליים בארץ אליהם תחזרו לאחר הטיול הקצר שלכם בארה"ב.

להלן רשימת הפריטים שאסור/מותר להכניס לשגרירות:

אסור:
תיקים
תיקי גב וארנקים גדולים
מזוודות
ציוד אלקטרוני, כולל טלפונים ניידים
נוזלים, תרסיסים, אבקות, מצתים, גפרורים וכדומה
כלי נשק מכל סוג

מותר:
שקיות קטנות לנשיאת מסמכים
דרכון ומסמכים רלוונטים
ארנק קטן
עיתון/ספר (לא בגרסה אלקטרונית)
כלי כתיבה
מפתחות רכב, בית

הערה: שגרירות ארה"ב אינה מפעילה שירות שמירת חפצים.
ניתן לקבל שירות שמירת חפצים בבתי עסק הממוקמים מול בניין השגרירות תמורת תשלום של כ-15 ש"ח.

 

להתחלת התהליך להוצאת ויזה לארה"ב – לחצו כאן

פברואר 17, 2012 | Posted by | סגור לתגובות על ביום הראיון בשגרירות ארה"ב
Niro Web (c) Design by NiroThemes