ארה”ב היא יעד נחשק לישראלים רבים מכל מיני סיבות: לטיול, לימודים, עבודה, עסקים וכדומה.

הוצאת ויזה לארצות הברית

ובזמן שאזרחי מדינות אחרות יכולים להיכנס לארה”ב בלי צורך בויזה אמריקאית, תושבי ישראל חייבים להוציא ויזה לארצות הברית על מנת להיכנס בשערי אמריקה.

בתור התחלה תידרשו למלא טופס שאלון אישי, ולהשיג את המסמכים המתאימים. אבל מה הם המסמכים האלו בדיוק אתם שואלים? כחלק ממסמכי החובה תידרשו גם להשיג מסמכים שמוכיחים שעיקר חייכם הוא בארץ ישראל ושאין בכוונתכם להגר אל תוך ארה”ב.

כל המסמכים שתצטרכו להביא:

המסמך הראשון אותו תצטרכו להביא הוא טופס הds הוא בעצם טופס שאלון אישי אותו תצטרכו למלא בשפה האנגלית, הטופס הוא מאוד מפורט ומאוד מסורבל עם המון שאלות על כל היסטוריית חייכם.
למי שמעוניין להקל על עצמו, אצלנו באתר USAVISA.CO.IL  תוכלו למלא את הטופס מתורגם לעברית.

 1. תדרשו להביא אישור מודפס על כך ששילמתם את אגרת הויזה לארה”ב – על סך 160 דולרים. את האגרה תידרשו לשלם לשגרירות אם ברצונכם לבקש להוציא לויזה לארה”ב.
  את האגרה ניתן לשלם במס’ דרכים כאשר הפופולרית ביותר היא תשלום באינטרנט ישירות לשגרירות ארצות הברית.
 2. בנוסף לאישור על תשלום האגרה תצטרכו להביא אישור מודפס על כך שקבעתם פגישה בשגרירות – האישור הזה הוא חשוב מאוד, אותו תצטרכו להציג בכניסה לשגרירות ובלעדיו לא תוכלו להיכנס בשערי השגרירות האמריקאית.
 3. תצטרכו להביא אתכם 2 תמונות פספורט עדכניות בגודל 5×5 לפרטים נוספים על איך כדאי להצטלם על מנת שתמונות הפספורט יהיו מדויקות לפי הדרישות האמריקאיות ולא יבקשו ממכם להצטלם שוב בתמונה שונה – ניתן להיכנס לאתר USAVISA.CO.IL לכתבה “דגשים לתמונת פספורט לויזה”.
 4. תצטרכו להצטייד בדרכון עדכני שתוקפו לפחות עד לחצי שנה הקרובה.
 5. אם ברשותכם ויזה קודמת, תצטרכו להביא אותה וגם את הדרכון שהיה לכם באותו זמן של הויזה הקודמת.
 6. אם אתם פטורים מראיון מראיון בשגרירות – עליכם להשיג גם אישור שנרשמתם לדואר שליחים. זאת על מנת שיראו לאן לשלוח לכם את הויזה עם הדרכון כשייסימו לבדוק את הבקשה שלכם לקבל ויזה לארה”ב.
 7. אם ביקשתם ויזה למטרת פעילות אקדמית או נסיעת עסקים תצטרכו להביא בנוסף לשאר המסמכים גם אישורים על נסיעות קודמות שהיו למטרות עסקים או לימודים(בין אם זה לארה”ב או לא), פרטים מלאים על תאריך ההגעה לאותו יעד, מקום שהייתכם בארה”ב, אנשי קשר שקשורים לנסיעה מארה”ב ומחוצה לה, ומי מממן את הנסיעה המתוכננת.
 8. מומלץ מאוד שלראיון בשגרירות תביאו אתכם מסמכים המוכיחים שעיקר חייכם הוא במדינת ישראל ולא מחוצה לה, ואין בכוונתכם להגר את תוך ארה”ב.
  מסמכים לדוג’ – אישור מצה”ל שמעיד על שירות פעיל בסדיר או בקבע, אישורים על חוזה העסקה שמראים שבכוונתכם לחזור לארץ בשביל העבודה, מסמכים כמו רישיונות רכב, משכנתאות, חוזי שכירות, אישור על כוונתכם להתחיל לימודים אקדמאיים או שאתם במהלכם (במקרה של ילדים – אישור מבית הספר) ועוד..
  יכול להיות שלא יבקשו ממכם לראות את אותם מסמכים, אבל מומלץ מאוד שתביאו אותם אם אתם רוצים לקצר את התהליך או לשפר את הבקשה שלכם ולשכנע עוד את השגריר לאשר לכם את בקשה הויזה.
 9. אחד מהמסמכים הנוספים שתקבלו שאותם לא תידרשו להציג במהלך הריאיון הם אישור על כך ששילמתם את דמי הטיפול ,וטופס בו נמצאות הנחיות חשובות מאוד שעליכם לקרוא מתחילתו ועד סופו וללמוד אותו אם ברצונכם להצליח בראיון ולקבל ויזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *