קבעתם ראיון בשגרירות ארצות הברית, הכנתם את כל הטפסים המתאימים

עכשיו אתם רוצים לדעת מה מצפה לכם באותו יום של הפגישה?

ובכן , בואו נתחיל בפרטים וההנחיות החשובים שעליכם לדעת..

השגרירות בתל אביב היא חלק מהנציגות הפוליטית של ארצות הברית.

כתובת השגרירות ארצות הברית בתל אביב – רחוב הירקון 71, תל אביב. מיקוד 63903
שעות פתיחת השגרירות – ימי שני עד שישי מהשעה 7 ועד 12 בבוקר.
לריאיון ניתן להגיע אך ורק בתיאום מראש.

דרכי הגעה-
אם החלטתם להגיע באוטו, תוכלו לכתוב בgps או בוויז ‘שגרירות ארה”ב תל אביב’ ותגיעו למיקום המדויק, שם יש חניה בתשלום אליה תוכלו להיכנס.

אם החלטתם להגיע בתחבורה ציבורית, תוכלו לנסוע לתחנת הרכבת ‘תל אביב סבידור מרכז’ ומשם לקחת אוטובוס.
2 קווי אוטובוס מגיעים מתחנת הרכבת הזו אל השגרירות והם- 161 ו10. שם התחנה שעליכם לרדת בה יהיה ‘בן יהודה/בוגרשוב’ משם תצטרכו ללכת מספר דק בודדות כדי להגיע.

בתור התחלה, עוד לפני כניסתכם לשגרירות, חשוב שתדעו שיש מספר סוגי חפצים שאיתם לא תוכלו להיכנס בשערי השגרירות, ביניהם תיקים גדולים או מזוודות, מצתים, מחשבים, טלפונים, אבקות למיניהם, וכל דבר שעלול להיחשב כנשק.
אם הגעתם עם אוטו ליום הריאיון תוכלו להשאיר את החפצים האלו בו. אבל אם הגעתם בתחבורה ציבורית, אם בכל דרך אחרת בה אין לכם איפה להשאיר את החפצים שלכם בטוחים, אחת האפשרויות שלכם היא להשאיר את חפציכם בחנויות/עסקים שמסביב לשגרירות, שם תשלמו על שמירת חפצים.

*שימו לב שאם קרה משהו לאחד מהחפצים שלכם, לשגרירות אין כל קשר או דרך לעזור לכם.

הוצאת ויזה בשגרירות ארצות הברית

בידוק בטחוני בשגרירות ארצות הברית בתל אביב-

לפני שתיכנסו לשגרירות תידרשו לעבור בדיקה ביטחונית מקיפה.

מיד לאחר שעברתם את הבדיקה תידרשו להציג 2 מסמכים, האחד הוא טופס הds160  . הטופס השני הוא מסמך מאשר שיש לכם פגישה ושלא סתם הגעתם לשגרירות, את 2 הטפסים האלו, תדפיסו לפני הגעתכם לשגרירות.

אחרי שהצגתם את המסמכים המתאימים תופנו לאגף הנקרא ‘אגף הויזות’.
בזמן התהליך הזה ייבדקו המסמכים שלכם, לאחר מכן תצטרכו לתת טביעות אצבע, ורק לאחר מכן תוכלו להגיע לשלב הריאיון עם קונסול בשגרירות.

הריאיון בשגרירות ארצות הברית –

בזמן שאתם ממלאים את הטפסים תוכלו לבקש שאת הריאיון להוצאת ויזה לארצות הברית שלכם ייבצע קונסול שדובר עברית, רוסית, ערבית ולאו דווקא אנגלית. לרוב, יאשרו לכם את הבקשה הזאת, אלא אם המראיין המתאים לא נמצא או לא יכול להיפגש ברגע הזה.

הפגישה בד”כ תימשך דקות בודדות.
הקונסול כנראה יישאל אתכם מה מטרת הטיסה, מי משלם על הטיול, ויבקש לדעת פרטים על מקור ההכנסה שלכם.
יכול להיות שתתבקשו גם להציג מסמכים שמעידים על כל מה שאמרתם, מה שלרוב לא קורה. אבל מומלץ מאוד שתדפיסו אותם ותביאו אתכם, למקרה שיבקשו.

לרוב, תקבלו באותו הרגע תשובה אם קיבלתם את הוויזה או לא, אבל במקרים מסוימים יכול להיות שיבקשו ממכם להביא מסמכים נוספים. אל דאגה, המראיין יגיד לכם בדיוק אלו טפסים עליכם להביא, ואם עליכם לחזור לראיון נוסף או רק להגיש את המסמכים.

במקרה כזה, תקבלו מיד את הדרכון בחזרה, ורק אחרי שתספקו את המסמכים שביקשו, והם ייבחנו, תקבלו תשובה.

אם בוצע סירוב לבקשת ויזה שלכם בעבר, נעצרתם בארה”ב או בישראל ,או אם יש לכם רקע בעבודה מדעית או טכנית, יכול מאוד להיות שייקח זמן עד שתקבלו תשובה וזאת מכיוון שהם ירצו לעשות בדיקות נוספות עליכם.

 

שימו לב – בשגרירות ארה”ב ממליצים שלפני שקיבלתם תשובה חיובית לגבי הויזה שלכם, אל תעשו שום הזמנה של כרטיסי טיסה או מלון או כל דבר כזה, כי השגרירות לא תיקח אחראיות על הכסף שלא יחזור אליכם אם בקשתכם סורבה וכבר הזמנתם את כל הטיול.

את הדרכון (עם או בלי הויזה) תקבלו באמצעות דואר שליחים.
זמן ההנפקה לרוב לוקח עד 7 ימי עסקים מיום הריאיון ויכול להימשך גם יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *