רוב האנשים שיבקשו להוציא ויזה לארצות הברית לא יצטרכו כל עזרה או ייעוץ מעורך דין אבל במקרים מסוימים כמו ברגע שיש חותמת שחורה בדרכון, או עבר פלילי וכדומה, יהיה מומלץ מאוד להתייעץ ולהיעזר בעורך דין כדי לשפר את סיכויי האישור לקבלת ויזה.

הסיבה שכדי להיכנס לארה”ב אנו צריכים ויזה כי ארה”ב מנסה להגן על עצמה מ 2 דברים.
האחד הוא עבודה לא חוקית והגירה והשני הוא טרור. אלו בעצם הסיבות לכך שארה”ב מכריחה אותנו להגיע לראיון על מנת לקבל ויזה, שבלעדיה לא נוכל להיכנס לארה”ב.

ויזה לארצות הברית

הסיבות הנפוצות ביותר לכך שיעכבו או לא יאשרו לכם להוציא ויזה הם:

*הראשון הוא זמן שהייה בפעם הקודמת שביקרתם בארה”ב – זה אומר שבפעם האחרונה שהייתם בארה”ב עם ויזת תייר נשארתם שם למשך יותר מחודש ברצף.
בד”כ אם תשהו בארה”ב מעבר לזמן שביקשתם, יבטלו לכם את הויזה או לא יאשרו לכם ויזה חדשה.

*הסיבה השנייה לסירוב לויזה היא הרושם שהשארתם על הקונסול- אחת הדרכים בהם הקונסול מחליט אם לאשר לכם ויזה היא רושם ראשוני. אם השארתם עליו רושם שיש לו סיבה לחשוד בכם ובכוונות שלכם לטיסה הוא כנראה יסרב לבקשה.

*דבר נוסף הוא הוכחה של קשר עמוק למדינת ישראל- מה שאומר שבעצם אתם אמורים לשכנע את הקונסול שיש לכם את כל הסיבות האפשריות לא לעזוב את הארץ. הוא צריך לקבל את הרושם שכל חייכם נמצאים במדינת ישראל ואין לכם למה לעזוב.

*מסמכים- ביום הריאיון עליכם להביא מספר מסמכים חשובים מאוד, ביניהם טופס השאלון פרטים, טפסי תשלום אגרה ודומה. ובנוסף טפסים שמוכיחים את כוותכם לחזור לארץ בסיום הטיול. אם יש טעות אחת בטפסים האלו או חוסר תיאום בין טופס השאלון פרטים אישיים לבין הטפסים שהבאתם, לרוב יפסלו את הבקשה שלכם.

לרוב, אם סירבו לכם ויזה אתם תמנעו מלגשת שוב ולנסות להוציא ויזה, הסיבה דיי הגיוניות, המחיר לא זול, הזמן שתצטרכו להשקיע בנושא הוא רב ועוד.. אבל לנסות שוב בעזרת עורך דין מנוסה יכול לתת לכם יתרון בהשגת הויזה שרציתם רוב הזמן שחשבתם שתצטרכו להשקיע יהיה בעצם לא נורא כי העורך דין יטפל לכם ברוב הדברים.

ועכשיו למקרים בהם תצטרכו להיעזר בעורך דין –

*עבר פלילי – ארה”ב מאוד לא מעוניינת להכניס בשעריה גורמים עבריינים ולכן אם יש לכם עבר פלילי לרוב בקשתם לויזה לא תאושר. אבל חשוב להבין שלמרות זאת יכול להיות שבעזרת עורך דין או מומחה בעניין תצליחו לקבל את הויזה שרציתם.

*ויזה ללימודים – בארה”ב יש כמה מהמוסדות האקדמיים האיכותיים בעולם אבל אם ברצונכם להשיג ויזה כדי ללמוד בארה”ב כדאי לכן מאוד להיעזר בעו”ד מכיוון שלהשיג ויזה ללימודים לא קל בכלל, זה תהליך ארוך ומאוד קשה שבסופו עלולים לומר לכם לא.

*ויזה לחותמת שחורה – אם קיבלתם חותמת שחורה בדרכון שלכם זה אומר שעברתם על אחד החוקים של ארה”ב, וזה אומר שלא תוכלו להיכנס לארה”ב לצמיתות.
זהו מצב מאוד בעייתי ומסובך והסיכויים להצליח לקבל ויזה במקרה שכזה הם קלושים. אבל לא להתייאש, ייצוג נכון של עורך טוב טוב יכול להגיש ערעור לרשויות החוק ולבטל את החותמת השחורה.

*גרין קארד – אם אתם מעוניינים להוציא גרין קארד קחו בחשבון שהתהליך להוצאת קרין קארד הוא תהליך ארוך וקשה מאוד ואפילו לא אפשרי לבן אדם רגיל.
התהליך עצמו יכול לקחת חודשים ואפילו שנים ולנהל כזה דבר ביחד עם אורח החיים שלכם זה רק מקשה את התהליך עוד יותר. אפילו אם לבן/בת הזוג שלכם יש אזרחות ואתם רוצים גרין קארד זה יכול להיות מאוד קשה לעשות באופן עצמאי. עורך דין שמתמחה בעניין יכול מאוד לעזור לכם בתהליך, להתמודד בשבילכם עם כל הפרטים המסובכים ולגרום לתהליך להראות קל יותר.

 

איך לבחור עורך דין-

קודם כל הדבר הראשון שאתם רוצים לחפש בעורך דין שייצג אתכם זה ניסיון. אתם רוצים עורך דין שיש לו ידע קודם על החקיקה האמריקאית ויהיה בעל ניסיון לא רק בתחום המשפטי אלא גם בתחומים אחרים.
דבר שני שאתם צריכים לחפש זה האם יש לו לקוחות שממליצים עליו שעברו את אותו תהליך כמוכם איתו.
ודבר אחרון ומאוד חשוב זה האם אתם יכולים לבטוח בעורך דין שלכם. בסופו שלדבר הבקשה שלכם תהיה תלויה בו ואתם רוצים אותו לצדכם ושידע להילחם למענכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *